LAT
 Krimuldas novada dome / Kultūra un sports
Krimuldas novada dome
·  Krimuldas tautas nams
·  - Krimuldas tautas nama kolektīvi
·  Krimuldas bibliotēka
·  Lēdurgas kultūras nams
·  Inciema bibliotēka
·  Turaidas bibliotēka
·  SAC "Namiņš"
·  Sporta pasākumi novadā
·  Lēdurgas sporta centrs
·  Lēdurgas bibliotēka
·  Atmodas bibliotēka
Krimuldas novada dome
Parka iela 1, Ragana,
Krimuldas pagasts,Krimuldas novads
Latvija, LV-2144

+371 67976868
+371 67976869
dome@krimulda.lv

svētdiena, 02. oktobris, 2022         

<-atpakaļ
81110

Tuvojoties vasaras izskaņai, augustā Lēdurgas kultūras nama jauniešu deju kolektīvs “Metieniņš” un vidējās paaudzes kolektīvs “Lēdurga” devās uz...
20.09.2017Tuvojoties vasaras izskaņai, augustā Lēdurgas kultūras nama jauniešu deju kolektīvs “Metieniņš” un vidējās paaudzes kolektīvs “Lēdurga” devās tālajā ceļā, lai sasniegtu Horvātijas pērli - Trogiru. No vienas puses to ieskauj tirkīzzilā Adrijas jūra, bet no otras –rosīga pilsēta ar šaurām ieliņām un seniem laukumiem.


Ceļojuma otrās dienas vakarā jau sasniedzām savu galamērķi - Trogiras rivjēru, iekārtojāmies apartamentos un devāmies naksnīgā pastaigā pa pilsētu. Jau pirmais iespaids par pilsētu bija ļoti pozitīvs, apkārt bija vērojams pārsteidzošs miers un nesteidzīgs ikdienas ritms. Tā vien šķita, ka šeit cilvēki bauda dzīvi, līdz ar to tā ir arī īstā vieta, kur baudīt atpūtu.


Pirmais rīts Horvātijā iesākās ar došanos uz Krkas Nacionālo parku, kas apskauj Krkas upes abus krastus, pavadot to gandrīz līdz pašai Adrijas jūrai. Uz upes atrodas vairāki ūdenskritumi ar kopējo kritumu 242 m. Parka apmeklējuma ietvaros, pēc vietējās floras un faunas apskates, ļāvāmies pirmajai peldei Horvātijas ūdeņos. Lai gan dažviet  upes gultni klāja lieli akmeņi, tas netraucēja veldzēt pirmā karstuma viļņa skārušos ķermeņus.

Šajā pašā dienā bija paredzēta arī abu Lēdurgas deju kolektīvu uzstāšanās Trogiras vecpilsētā, tāpēc, atgriežoties no Krkas Nacionālā parka, dejotājiem ātri vien bija jāspēj sagatavoties koncertam. Protams, arī šis uzdevums nesagādāja problēmas, un drīz vien, skaisti ģērbti latviešu tautastērpos, ar kuģīti pārbraucām no mūsu uzturēšanās vietas uz Trogiras vecpilsētu. Uz klāja pavadītās 15 minūtes ļāva nesteidzīgi izbaudīt mums tik neierasto ainavu.

Pirms koncerta vecpilsētas laukums, kurā paredzēta uzstāšanās, bija diezgan tukšs, taču līdz ar koncerta sākumu arī skatītāju pulks kļuva ievērojami lielāks. Koncerta izskaņā vecpilsētas laukumu pildīja ļoti pieklājīgs skaits gan vietējo skatītāju, gan citu valstu tūristu, kuri neslēpa savu prieku par mūsu deju kolektīvu sniegumu. Patiess prieks, ka spējām uzrunāt arī šo auditoriju. Gatavojoties  šim braucienam, jau runājām par to, ka, iespējams, lielākā daļa klātesošo skatītāju Horvātijā par Latviju, tās kultūru nebūs daudz dzirdējuši, tāpēc jo lielāka bija atbildības sajūta, apzinoties, ka mēs esam tie, kuri prezentējam savu valsti un daļai klātesošo veidojam pirmo iespaidu par to.

Kad koncerts aizvadīts, turpinājām iepazīt Horvātiju un tās bagātības. Turpmākajās dienās devāmies otras lielākās Horvātijas pilsētas Splitas un pirātu pilsētas Omišas apskatē, raftingā pa Cetinas upi, piedalījāmies nacionālajās vakariņās kādā Horvātijas ciematā, braucienā ar kuģīti pa Adrijas jūru un pārgājienā pa Plitvices Nacionālo parku, kur mežiem klātā, kalnainā rajonā atrodas 16 ezeri, savā starpā savienoti ar kaskādēm un ūdenskritumiem.


Atpakaļceļā pāris dienas uzturējāmies Ungārijas galvaspilsētā Budapeštā. Protams neizpalika ekskursijas arī šajā pilsētā, daudz kas redzēts un dzirdēts, taču viens no spilgtākajiem brīžiem bija vakara brauciens pa Donavu, ko ieskauj izgaismotā pilsētas arhitektūra. Pēc saules rieta pilsēta iegūst citu elpu, skatījums uz to pavisam cits. Ar Budapeštu mūs iepazīstinaja vietējā latviete - Iveta, kura ļoti laipni dalījās gadu gaitā gūtajās zināšanās par šo pilsētu. Ekskursijas laikā Iveta atzina, ka liels prieks satikt tik daudz jauniešus no Latvijas.

Ungārijā paguvām apskatīt arī Sentendrē - pilsētiņu Donavas krastos, kas sevī iekļauj mākslas galerijas, marcipāna muzeju un daudz jo daudz suvenīru bodīšu. Atpūtas pilna diena tika pavadīta arī Egerā. Šī pilsēta bija mūsu ceļojuma pēdējais lielais pieturas punkts, un pēc pastaigas tajā sekoja termālā minerālūdens baseini un vīna degustācija. 

Smēlušies pozitīvo enerģiju no visa piedzīvotā, uzsākām ceļu mājup, lai ar jaunu sparu, apņēmību un entuziasmu ķertos klāt jaunajam skolas un darba cēlienam.


Vēlamies pateikt lielu paldies atsaucīgajiem un laipnajiem autobusa šoferīšiem, kā arī mūsu grupas vadītājam - Mārim, kurš spēja gan sniegt izglītojošu un noderīgu informāciju par apceļotajām zemēm, gan brauciena laikā diriģēt mazos dziesmu svētkus autobusā.

Paldies Krimuldas novada domei par finansiālu atbalstu.


                                               Jauniešu deju kolektīva ‘’Metieniņš’’ vadītājs Kristaps Pelēkais

      Atpakaļ
<< Oktobris 2022 >>
POTCPSSv
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31