LAT
 Krimuldas novada dome / Tūrisms
Krimuldas novada dome
·  Ievērojamākās vietas Krimuldas novadā
·  Valsts aizsargājamo nekustamo kultūras pieminekļu saraksts
·  Aktīvā atpūta Krimuldas novadā
·  Ēdināšanas pakalpojumi Krimuldas novadā
·  Naktsmītnes Krimuldas novadā
Krimuldas novada dome
Parka iela 1, Ragana,
Krimuldas pagasts,Krimuldas novads
Latvija, LV-2144

+371 67976868
+371 67976869
dome@krimulda.lv

trešdiena, 29. jūnijs, 2022         

<-atpakaļ

Kaupo Lilijas labirints
Pie pašas baznīcas atrodas Kaupo Lilijas labirints, kas simbolizē cilvēka garīgo ceļu pie Dieva. Pirms uzsākt ceļu labirintā, ieteicams pasēdēt vai, apstaigājot apkārtni, pārdomāt tos jautājumus, kas šajā brīdī dzīvē nomāc vai uz kuriem tiek meklēta atbilde. Labirintu parasti iet klusumā, nesteidzoties, pēc vajadzības apstājoties.

Kubeseles pilskalns
Kubeseles pilskalns atrodas uz dienvidiem no Krimuldas luterāņu baznīcas, morēnu grēdas galā, kur uzceltas Krimuldas mācītājmuižas ēkas. Garām pilskalnam tek Runtiņupīte, netālu no pilskalna atrodas Kubeseles ala.

Mācītāja māja
Līdzās Krimuldas luterāņu baznīcai atrodas senatnīgā mācītājmāja, kas 18.gs. celta uz Kubeseles pilskalna. Vairākkārt pārbūvēta, tā saglabājusies līdz mūsdienām. Arī šobrīd tā kalpo kā mācītāja māja un Krimuldas draudzes mācību māja. Blakus atrodas „Vītagas”, senā zvaniķa māja.

Baznīcas kapsēta
Senos laikos bagātākos draudzes locekļus apglabāja baznīcā. Kapsēta atradās arī baznīcas pagalmā un tuvējā tīrumā, uz lielceļa pusi, kur smilšaina zeme. Šobrīd no kapsētas saglabājies uzkalniņš kā arī kapsētas abi vārtu stabi.

Kaupo kapa uzkalniņš
„Kaupo, šis vārds apvīts leģendām, minējumiem, tas cildināts, nievāts un pelts. Livonijas Indriķa hronikā Kaupo apzīmēts ar titulu “quasi rex et senior Lyvonum de Thoreida” t.i., visu Turaidas lībiešu (līvu) valdnieks.”
2001.gada septembrī uzkalniņā atklāta Krimuldas tēlnieces Gaidas Grundbergas veidotā piemiņas zīme līvu valdniekam Kaupo.

Plostnieku enkurkluči
Netālu no Krimuldas baznīcas skaistās Gaujas krastā redzami Gaujas plostnieku darba liecinieki – betona enkurkluči, kā arī iebetonētā dzelzs cilpa upes krastā.

Gaujas kapi, Batariņi, Barona kapi
Krimuldas pagasta pašvaldības aprūpētie Gaujas kapi atrodas teritorijā pie Gaujas, lejpus Lielā akmens. Vieta ir visai tuvu Krimuldas Vecajai kapsētai.
Batariņu kapi ir valsts nozīmes kultūras piemineklis. izplūdušas formas uzkalniņš ar akmens riņķi, kas ieskauj uzkalniņa teritoriju Atšķirībā no lībiešu uzkalniņiem, kuros parasti apglabāja vienu mirušo, baltu uzkalniņā guldīja veselu saimi.
Barona kapi jeb Vecā kapsēta ir vieta, kur apglabāts draudzes cienītais, ilggadīgais  Krimuldas mācītājs Vilhelms Valters ar piederīgajiem. Kapi tikuši savulaik postīti, diemžēl arī nesenā pagātnē. Draudze vairākkārt rīkojusi talkas kapsētas sakopšanai, palīdzību sniedz arī Krimuldas pagasta pašvaldība.

<< Jūnijs 2022 >>
POTCPSSv
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930